• Kuruluş ve Kurtuluşun
  Şehrine Hoşgeldiniz
 • Kütahya AK Parti’den büyük yürüyüşe davet

  Kütahya AK Parti’den büyük yürüyüşe davet AK Parti Kütahya İl Başkanlığı tarafından yarın AK Parti Kütahya İl Başkanlığı tarafından yarın 17.00 ile 18.00 saatleri arasında geniş katılımlı ’büyük yürüyüş’ isimli etkinlik düzenleneceği bildirildi. AK Parti İl SKM Başkanı Musa Yılmaz, Ulu Camii önünden başlayacak olan yürüyüşe tüm Kütahyalılar’ın davetli olduğunu ifade etti. Yılmaz, "Büyük yürüyüşümüz, 23 Haziran Cumartesi günü saat 17.00 da başlayacak ve Zafer Meydanı’nda sona erecek. Seçim kampanyamızın finalini vatandaşlarımızla birlikte yapmak istiyoruz. Bu sebeple büyük yürüyüşümüze tüm Kütahyalı hemşehrilerimizi bekliyoruz" diye konuştu.
  Teşkilat
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara hitap etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Huber Köşkü'ndeki basın açıklamasının ardından, otobüsten burada bekleyen vatandaşlara hitap etti.
  Genel Başkan'dan
 • Başkan Ali Çetinbaş: Vakit daha da büyüme vakti

  Başkan Ali Çetinbaş: Vakit daha da büyüme vakti AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, "16 yılda Türkiye’nin ekonomisini büyütürken vatandaşımızın alım gücünü artırdık. AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, "16 yılda Türkiye’nin ekonomisini büyütürken vatandaşımızın alım gücünü artırdık. Yüzde 70 seviyelerindeki kronik enflasyonu yüzde 10 seviyelerine düşürdük. Vakit daha da büyüme vakti" dedi. Türkiye’nin 2003-2017 döneminde yüzde 5,7 büyüdüğüne işaret eden Çetinbaş, 2002’de 230 milyar dolar olan Gayri Safi Yurtiçi Hasıla’yı yüzde 3,7 artırarak, 2017’de 851 milyar dolara çıkardıklarını vurguladı. Çetinbaş, 1983-1994 döneminde yüzde 62,7 ve 1995-2001 döneminde yüzde 71,6 olan enflasyonu, 2002-2017 döneminde yüzde 10,5’e çektiklerini vurguladı. Enflasyonun Mart 2018 döneminde de yüzde 10,2 indiğinin altını çizen Çetinbaş, "16 yılda Türkiye’nin ekonomisini büyütürken vatandaşımızın alım gücünü artırdık. Yüzde 70 seviyelerindeki kronik enflasyonu yüzde 10 seviyelerine düşürdük. Vakit daha da büyüme vakti" diye konuştu. Başkan Çetinbaş, 2002’de 3 bin 500 dolar olan kişi başına milli geliri 2017’de 10 bin 600 dolara çıkardıklarına dikkati çekti. Satın Alma Gücü Paritesi’ne (SAGP) göre, 2002’de 9 bin 208 dolar olan kişi başına geliri, 2017’de 25 bin 655 dolara yükselttiklerini kaydeden Başkan Ali Çetinbaş, "SAGP’ye göre 2002’de dünyanın en büyük 17. ekonomisiyken 2017’de 13. sıraya yükseldik" değerlendirmesinde bulundu.
  Teşkilat
 • Başkan Ali Çetinbaş: Güçlü Türkiye’yi halkımızla birlikte inşa edeceğiz

  Başkan Ali Çetinbaş: Güçlü Türkiye’yi halkımızla birlikte inşa edeceğiz AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, "Geleceğe umutla bakan, Güçlü Türkiye’yi birlikte inşa edeceğimiz halkımızla, 2023 hedeflerimize doğru kutlu yolculuğumuz sürüyor" dedi. AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, "Geleceğe umutla bakan, Güçlü Türkiye’yi birlikte inşa edeceğimiz halkımızla, 2023 hedeflerimize doğru kutlu yolculuğumuz sürüyor" dedi. Seçim çalışmaları Kütahya merkez ve Tavşanlı ilçesinde sürdüren Başkan Çetinbaş, 24 Haziran seçimlerinin bir milat olacağını kaydetti. Çetinbaş, "Türkiye, 16 yıllık AK Parti iktidarı döneminde yapılan hizmet ve projeleri artık bir üst seviyeye taşımalıdır. 24 Haziran seçimleri milletimizin oylarıyla ülkemiz için bir milat olacaktır. Milletimiz 24 Haziran’da sandığa giderek ülkemiz adına en doğru kararı verecektir. Buna olan inancımız tamdır" şeklinde konuştu. AK Parti’nin gücünü milletten alan bir parti olduğunu söyleyen Başkan Çetinbaş, "Seçim çalışmalarının artık sonuna geliyoruz. 24 Haziran millet iradesinin sandıkta tecelli edeceği tarihtir. Cumhurbaşkanımız ’Biz size Efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik’ diyen bir lider olarak milletimize duyduğu saygıyı her fırsatta dile getirmiştir. Bu sözünün de gereğini yaparak ülkemizi hizmet ve projelerle taçlandırmıştır. 24 Haziran’ın ülkemiz adına bir milat olması için gece gündüz demeden çalışıyor ve vatandaşımıza 2023 Türkiyesi için yapacaklarımızı anlatıyoruz. Türkiye 16 yıllık AK Parti iktidarı döneminde yapılan hizmet ve projeleri artık bir üst seviyeye taşımalıdır. Teknolojik atılımların, sanayideki gelişmelerin, ekonomik istikrarın sürmesi için Milletimizin desteği önemlidir” diye konuştu.
  Teşkilat
 • AK Parti’den Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’ne ziyaret

  AK Parti’den Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’ne ziyaret AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve milletvekili adayları, Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (KÜTESOB) Başkanı İbrahim Yiğit ve oda başkanlarını ziyaret etti. AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve milletvekili adayları, Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (KÜTESOB) Başkanı İbrahim Yiğit ve oda başkanlarını ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Çetinbaş, "24 Haziran’da kişileri ve partileri değil, ülkenin geleceğinin oylanacağını söyleyerek, “2002 yılında AK Parti hükümetiyle ülkemize gelen bereket tüm dünyanın dikkatini çekmiş ve onları rahatsız edecek duruma gelmiştir. Halkımızın partimize olan inancı ve güveni, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dünyaya örnek liderlik anlayışıyla ülkemiz ve şehrimize hizmet ettik ve ediyoruz. Sağlıktan eğitime, savunmadan ulaşıma her alanda ülkemiz çağ atladı. 24 Haziran’dan sonra bu yükseliş daha da artacak, ülkemiz dünyada daha çok söz sahibi olacak. Bu yükselişi kabul etmek istemeyen, engellemek isteyen iç ve dış güçler ellerinden geleni yapıyor, her türlü oyunu oynuyorlar. Farklı düşünebilir, farklı siyasi bakış açıları içerisinde olabiliriz. Türk Milleti bin yıllardır bunların etrafında birleşerek var olmuştur. Tarihten bu yana olduğu gibi bu millet yine bu oyunları bozacak, Türkiye düşmanlarına gereke cevabı verecektir” diye konuştu. Ziyaretlerinden dolayı Çetinbaş, Saraçoğlu, AK Parti Kütahya Merkez İlçe Başkanı Mehmet Eşsiz ile milletvekili adayları İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler ve Mustafa Özbey’e teşekkür eden KÜTESOB Başkanı İbrahim Yiğit, "Ortak gayemiz, ülkemizin, milletimizin, dinimizin, değerlerimizin daha iyi, daha sağlam ellerde olmasıdır” dedi.
  Teşkilat
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da basın açıklaması yaptı

  Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, Tarabya'daki Huber Köşkü'nde basın toplantısı düzenledi.
  Genel Başkan'dan
 • Başkan Ali Çetinbaş: Erdoğan düşmanlığı için bir araya gelenlere oy vermeyin

  Başkan Ali Çetinbaş: Erdoğan düşmanlığı için bir araya gelenlere oy vermeyin AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, "24 Haziran seçimleri, AK Parti’miz ve Cumhurbaşkanımız açısından Kütahya’da şimdiye kadar almış olduğumuz en yüksek oy oranı olarak tebarüz edecek, böyle ümit ediyorum ve böyle öngörüyorum" dedi. AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, "24 Haziran seçimleri, AK Parti’miz ve Cumhurbaşkanımız açısından Kütahya’da şimdiye kadar almış olduğumuz en yüksek oy oranı olarak tebarüz edecek, böyle ümit ediyorum ve böyle öngörüyorum" dedi. Seçim çalışmalarını Kütahya 1. OSB’de faaliyet gösteren fabrakaları ziyaret sürdüren Başkan Çetinbaş, "İttifakların alacağı milletvekilleri öncelikli olarak belirli olacağı için özellikle Kütahya’da ittifak içerisindeki en çok oy alan siyasi partilerin oyları destek olacaktır. Şunu görmek ve anlatmak lazım; eğer Cumhuriyet Halk Partisi millet ittifakı içerisinde birinci siyasi partiyse hem Saadet Partisi’ne hem Demokrat Parti’ye hem de İYİ Parti’ye oy veren bütün seçmen Cumhuriyet Halk Partisi’nden bir milletvekili çıkması adına destek olmuş, onunla birlikte hareket etmiş olur. Özellikle Saadet Partisi ve Demokrat Partisi seçmenlerin buradaki sıkıntıyı göreceği kanaatindeyim. Bu büyük bir problem, siyasi hayatları boyunca karşılarına çıkan en farklı görüş, en aykırı duruş CHP. Bu iki siyasi partinin Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığı, düşmanlığı paydasında bir araya gelmesini anlamakta zorluk çekiyorum. Burada hem Saadet Partili hem de Demokrat Partili kıymetli hemşehrilerime sesleniyorum, vermeyin kardeşim, oyunuz CHP’ye gider. 24 Haziran seçimleri, AK Parti’miz ve Cumhurbaşkanımız açısından Kütahya’da şimdiye kadar almış olduğumuz en yüksek oy oranı olarak tebarüz edecek, böyle ümit ediyorum ve böyle öngörüyorum" diye konuştu.
  Teşkilat
 • Ali Çetinbaş: Millet kıraathaneleri, ülkesi için proje üreten gençlerin buluşacağı ortamlar olacak

  Ali Çetinbaş: Millet kıraathaneleri, ülkesi için proje üreten gençlerin buluşacağı ortamlar olacak AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, ’Millet kırathaneleri’nin, ülkesi için proje üreten gençlerin buluşacağı ortamlar olacağını ifade etti. AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, ’Millet kırathaneleri’nin, ülkesi için proje üreten gençlerin buluşacağı ortamlar olacağını ifade etti. Seçim çalışmaları Gediz ilçesinde sürdüren Başkan Çetinbaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bahsettiği kıraathane projesiyle ilgili şöyle konuştu: "Gençlerimiz, az kitap okuyor. Cumhurbaşkanımızın ziyaret ettiği, Zeytinburnu’nda yapılan bir proje var. Bunun benzerlerini gençlik merkezlerinde de yapıyoruz. Gençlerimiz, spor, sanat ve kültürle buluşuyor. Kütüphane ve okuma alanları var. Sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığımız projeler var. Gençlerimiz okumayı biraz kenara bıraktı ama okumak çok önemli. Okumak, insanı geliştiren bir süreç. Üniversiteye hazırlananlar var. Millet kıraathanelerinde gençlerimizin ders çalışabileceği, çayını kahvesini içebileceği, bir şeyler atıştırabileceği sessiz bir ortam olacak. Türkiye’nin en başarılı, güzel kıraathanelerinden biri olacak. Millet kıraathanelerinde okudukça, yorumladıkça ülkesini seven, ülkesi için çırpınan ve proje üreten gençlerin bulunacağı bir ortam olacak. Gençlik merkezlerimiz bu yükü ciddi anlamda taşıyor ama daha da güçlü bir şekle getirmek için bu süreci desteklemek için çalışıyoruz. Gençlerimiz, bu ortamlardaki fikir alışverişinden ve çalışmalardan büyük keyif alacak ve ülkesine proje üreten, fikri olan gençlerimiz yetişecek." Başkan Çetinbaş, Dumlupınar Statı’nın yerine yapılacak ’millet bahçesi’ projesinin toplumsal şehir yaşamı ve çevrecilik için çok önemli olduğunu dile getirdi. Türkiye genelinde eski statların yerlerinin ardından çok büyük alanların boşa çıktığını belirten Başkan Çetinbaş, "Millet bahçeleri projesi, toplumsal şehir yaşamı ve çevrecilik için çok önemli bir açılım. Bana göre yerinde, zamanında ve güzel bir proje. Bilindiği gibi, Dumlupınar Statı’nın bulunduğu alan da Kütahya’da millet bahçesi olacak. Bir çok ilimizde eski statlarımız şehir merkezlerinde kalmıştı. Söz konusu alanda insanların nefes alacağı, açık spor tesislerinin olacağı yerler ortaya çıkacak. Türkiye genelinde Kütahya ile birlikte 30 ilde millet bahçesi yapılacak" diye konuştu.
  Teşkilat
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Huber Köşkü‘ne gitmek üzere Kısıklı‘daki konutundan ayrıldı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Huber Köşkü'ne gitmek üzere Kısıklı'daki konutundan ayrıldı.
  Genel Başkan'dan
 • Başkan Ali Çetinbaş: Keşke dememek için mutlaka sandığa gidelim

  Başkan Ali Çetinbaş: Keşke dememek için mutlaka sandığa gidelim AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, bir oyun dahi çok önemli olduğunu belirterek, vatandaşların tatillerini seçim sonrasına ertelemelerini istedi. AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, bir oyun dahi çok önemli olduğunu belirterek, vatandaşların tatillerini seçim sonrasına ertelemelerini istedi. İHA muhabirine konuşan Başkan Çetinbaş, vatandaşların sorunlarını çözüm kapısı olarak yine AK Parti’yi gördüğünü ifade etti. Çetinbaş, "Kütahya il genelinde tüm teşkilatımız sahada. Biz sahadan kopmayan bir teşkilatız. Şuanda gördüğümüz tablo 24 Haziran seçimlerine seçmenlerimizin hazır. Hem Cumhurbaşkanımıza hem de partimize ciddi bir teveccüh olduğunu görüyoruz. Vatandaşlarımız eksik gördüğü ve eleştirdiği konuları bize iletiyor, ’Seçimler bitsin hemen şu şu konuları halledin’ diyor. Hamdolsun halkın nezdinde çözüm kapısı her zaman AK Parti olarak görülüyor" dedi. 24 Haziran’da herkesin mutlaka sandığı gitmesini isteyen Başkan Çetinbaş, "Şu anda AK Parti’ye yönelik çok pozitif bir hava esiyor. Ancak şunu vurgulamak istiyorum; okullar tatil olduğu için köyüne, kentine gidecek olan kişilerin, ’Nasıl olsa AK Parti kazanacak’ rahatlığında olmaması gerekiyor. Çünkü seçim sandıkta kazanılıyor. Oy kullanmadığınız zaman bir oy eksik kalmış oluyor. Özellikle bizi tercih eden seçmenler mutlaka sandığa gitmeli. Sandığa gidecek vatandaşlarımızın tatillerini bir hafta sonraya ertelemelerini öneriyoruz. Hem Cumhurbaşkanımızı çok yüksek bir oyla seçmek hem de parlamentodaki AK Parti çoğunluğunu sağlamamız gerekiyor. Keşke dememek için tatillerin ertelenmesi gerekiyor" diye konuştu
  Teşkilat

Kütahya Milletvekillerimiz

Belediye Başkanları

Teşkilatlardan